Městské informační centrum Havířov

městské

Domů Events - Městské informační centrum Havířov DOBRODOŠLI 2024: Festival cestování, dobrého jídla a expedičních filmů
Pozvání na akci - Dobrodošli 2024

DOBRODOŠLI 2024: Festival cestování, dobrého jídla a expedičních filmů

🌍✈️🎤 Třetí ročník karvinského cestovatelského festiválku DOBRODOŠLI je tady! 🎉🌟
Milovníci dobrodružství a cestovatelských příběhů, zpozorněte! Připojte se k nám na nezapomenutelný večer plný vzrušujících cestopisů, smíchu a inspirace. 🗺️
Co vás čeká?
🌌 Lovení polární záře: Tedy… jen na plátně, bohužel. Poslechněte si příběhy nezdolného Moraváka, který pronásleduje polární záři na severu Norska. Dozvíte se, jaké to je žít pod zářivě tančícím nebem šest měsíců v roce a profesionálně jej fotit.
🥩 Argentinská divočina: Ponořte se do pestré kultury a divoké přírody Argentiny. Od hustých džunglí po tango v ulicích Buenos Aires – to vše přímo od karvinské cestovatelské legendy Ivo Petra.
🥾 Nejkrásnější trek Evropy: Objevte krásu a výzvy dlouhých pěších cest Tour du Mont Blanc. Inspirativní příběhy a tipy od Teru Manclové, jak se vydat na cestu a co všechno můžete zažít, když se vydáte na známé i neznámé stezky.
🚶‍♀️ Pěší pouť: Máme tu také cestopisnou perlu od Nicolette Havlové, která se vydala na neuvěřitelnou pěší poutě z Havířova až do Istanbulu. Odhodlaná žena překonávala tisíce kilometrů, hory i osobní výzvy, aby dosáhla bran Orientu.
😂 Stand-up o KLDR: Připravte se na nečekaný humor, když se o své bizarní zážitky ze Severní Koreje podělí arabista, nekonečný zdroj energie a abstraktní malíř Vláďa Váchal. Smích a touha vyhnout se KLDR zaručeny!
🎥 Expediční Kamera: A jako třešnička na dortu, představíme vám nejnovější filmy Expediční Kamery! Sledujte, jak se světový lezec Adam Ondra šplhá na vrcholy cestami, které dosud nikdo nepokořil.
🎤🚑 Celým dnem vás bude provázet Marek Balicki, známý jako Záchranář na cestách, který svým humorem a zkušenostmi z cest dokáže přidat každému příběhu ten správný šmrnc.
🗓️ Datum: 4.5.2024 📍 Místo: Lodičky DOKOŘÁN Karviná ⏰ Čas: 11:00
Nebaví vás cestovat, neumíte jazyk a bojíte se trapných situací? Nechte to na cestovatelích a pojďte si je poslechnout. Přijďte oslavit s námi třetí ročník, kde se setkává vášeň pro cestování, láska k neznámým kulturám, dobrý humor a chutné jídlo a pití. 🎒🗣️
Vstupné je dobrovolné. Budeme rádi za každou podporu. (Oni ti cestovatelé bez honoráře nechtějí odjet )
Těšíme se na vás!

Pozvání na akci - Dobrodošli 2024

 

Datum

So | 4. května 2024

Čas

11:00

Místo konání

Lodičky Dokořán, Park Boženy Němcové 2, Karviná