Městské informační centrum Havířov

městské

TOULÁNÍ MEZI LIDMI

Své obrazy na ní představí paní Marcela Somolová. Autorka ráda kreslí uhlem, rudkou, inkoustem, a hlavně suchým pastelem, jednoduše vším, co se dá roztírat prsty.  Zkoušela roztírat i některé své obrazy malované olejem. Toulání mezi lidmi svým způsobem vyjadřuje zálibu autorky v toulání se různými krajinami, pozorování různých typu lidí, jejich pohybů, výrazů, vzhledu apod.

Paní Marcela Somolová pochází z Prostějova, nyní žije v Havířově. Vystudovala střední odbornou pedagogickou školu, ke kreslení se dostala vlastní iniciativou, jak říká ona sama, kreslí prostě ráda. Je pro ni důležité hlavně to, aby se výstava lidem líbila, to jí přináší největší potěšení.  V dětství se paní Marcela věnovala ale více loutkovému divadlu a výrobě loutek, kreslení zde využila hlavně při náčrtech loutek a jejich oblečení a dekorací. Zpět ke kreslení se vrátila až později, v době, kdy odrostly její děti.

Paní Somolová je členem výtvarné skupiny CVA v Havířově a pravidelně se účastní výstav výtvarných umělců města Havířova. Také měla několik samostatných výstav jak v Havířově tak např. v Ostravě a Hranicích.

Datum

Čt | 31. srpna 2023 - Pá | 29. září 2023
Expired!

Místo konání

Dřevěnka na Fojtství, Mosty u Jablunkova 381, Mosty u Jablunkova
Kategorie

Kontakt

Gorolské Informační Centrum
Telefon
558 341 586
Email
info@gotic.cz
Webová stránka
https://www.gotic.cz/cs/info