Městské informační centrum Havířov

městské

Domů Events Antonín Wrzecionko: Svět mýma očima

Antonín Wrzecionko: Svět mýma očima

Antonín Wrzecionko (1954)

„Od dětství jsem maloval a v 15 letech jsem začal olejem. Vzdělával jsem se sám – literatura a kamarádi výtvarníci. Staří mistři mne samozřejmě ovlivnili, ale už v 16 letech jsem tíhnul k surrealistům. Postupně jsem si našel svou techniku a určitý projev, který mi zůstal dodnes v některých námětech a realistických obrazech, fantazie a fantaskno. Zajímal jsem se o vesmír, astronomii a přírodu. Jako entomolog jsem činný 40 let. Jezdíval jsem na expedice do Číny a Tibetu i dalších lokalit zajímavých na brouky. Mám ještě jednu vášeň – minerály. Ty jezdím sbírat dodnes, ale jen občas.

Kvůli mé poloprofesionální entomologické činnosti jsem asi na 12 let odložil štětce a maloval jsem jen občas. Ale táhlo mě to k výtvarné činnosti stále více a nyní už řadu let velice aktivně tvořím ty své představy. A samozřejmě určité zážitky z minulých let se projevují v mých obrazech. Dělám technikou lazur, které vrstvím podle potřeby.

Léta ubíhají jako voda v horském potoce – 5. května mi bylo 68 let, ale aktivitu mi to zatím neubralo. Důležité je zdraví a životní optimistický nadhled. Mám čtyři dospělé děti a spoustu vnoučat…“

Datum

Čt - Čt | 2. - 30. Červen 2022
Expired!

Místo konání

KD Petra Bezruče (Galerie Maryčka), Hlavní tř. 31a, Havířov-Město
Kategorie

Kontakt

KD Petra Bezruče
Telefon
596 808 011
Email
sekretariatmks@mkshavirov.cz
Webová stránka
https://www.mkshavirov.cz/