Městské informační centrum Havířov

městské

Domů Events Postel, hospoda, kostel – talkshow Zbigniewa Czendlika

Postel, hospoda, kostel – talkshow Zbigniewa Czendlika

Zbigniew Jan Czendlik, řečený Zibi, je římskokatolický kněz polské národnosti působící v České republice a děkan lanškrounský od roku 1992. Je mediálně známý zejména díky přátelským vztahům s řadou osobností z oblasti kultury, šoubyznysu a sportu. Působí rovněž jako moderátor, např. v pořadu České televize Uchem Jehly (2011) nebo Českého rozhlasu 2 Jak to vidí…(2015). Rád sportuje, dříve hrával fotbal, nyní se věnuje golfu, občas si zahraje tenis nebo zalyžuje. Je patronem psího útulku.

Obsahem talk show Postel hospoda kostel je vyprávění příběhů ze života osobního, kněžského i jiného…podané humorem jemu vlastním. V průběhu 90 minut se tak dotýká mimojiné problematiky současného světa, s čímž se rád s diváky otevřeně podělí.

Délka pořadu je 90 min.

V říjnu 2016 vyšla kniha Zbigniewa Czendlika a Markéty Zahradníkové se stejnojmenným názvem Postel hospoda kostel, za níž obdrželi cenu čtenářů v rámci soutěže Magnesia litera 2017. V roce 2018 vyšel polský překlad knihy Bóg nie jest automatem do kawy. Koncem roku 2018 se na trhu objevila kniha s přepisy rozhovorů s několika českými osobnostmi z pořadu Uchem jehly, jehož je Zbigniew moderátorem. Nese název Uchem jehly: Zbigniew Czendlik a jeho hosté. V roce 2020 pak její 2. díl. A do třetice vyšla na podzim 2019 kniha Farská kuchařka, jíž je spoluautorem.

Součástí pořadu je autogramiáda těchto knih.

 

 

Datum

Po | 21. listopadu 2022
Expired!

Čas

19:00

Cena

260.00 Kč

Místo konání

KD Petra Bezruče (velký sál), Hlavní tř. 31a, Havířov-Město
Kategorie

Kontakt

Městské kulturní středisko
Telefon
596 808 011
Email
sekretariatmks@mkshavirov.cz
Webová stránka
https://www.mkshavirov.cz/