Městské informační centrum Havířov

městské

Domů Events Festival dřeva

Festival dřeva

V Ostravě v Bělském lese proběhne v sobotu 10. 9. 2022 již 17. ročník akce Festival dřeva – Den v lese „Lesy pro život“.

(11:00 – 16:30)

V 13:00 v Bělském lese odstartuje napínavá dřevorubecká show STIHL TIMBERSPORTS ORIGINAL EXTREME SPORT, na které se představí elita českého dřevorubeckého sportu. Své umění předvede 6 závodníků ve formátu CZECH TROPHY a CZECH MASTERS.

Akci pro celou rodinu zahájí hodinu před polednem pátý ročník Dřevěné akademie a edukační programy „Les, nejlepší hřiště pro děti“.

Každý návštěvník si v Bělském lese bude moct díky společnostem Lesy České republiky a Ostravské městské lesy vyzkoušet práci se dřevem, či zasadit svůj strom díky lesní pedagogice. Děti za pomocí rodičů vyzkouší jaké to je vyrobit drobný dřevěný předmět. Workshop středních odborných škol představí, jak dál rozvíjet svoji manuální zručnost, či základy práce s nářadím.

Festival dřeva v areálu Bělského lesa opět nabídne zábavu pro celou rodinu. Děti i dospělí se mohou těšit na jarmark, zábavné atrakce, hry, soutěže, koňské taxi, ukázky dravců a lesní ateliér. Své umění předvedou dřevosochaři, řezbáři a vše doplní praktické ukázky zahradní a lesní techniky. Hudebně akci ozdobí folklorbeatová skupina Docuku a cimbálová muzika FOJT.

Pro návštěvníky bude připraveno bohaté občerstvení. Vstup na Festival dřeva a akci Lesy pro život je opět ZDARMA!!

Datum

So | 10. září 2022
Expired!

Čas

11:00

Místo konání

Lesopark Bělský les, Antonína Brože 2/3124, Ostrava-Zábřeh