Městské informační centrum Havířov

městské

Evropský týden mobility

Havířov se ve dnech 16. – 22. 9. 2023 opět připojuje k celoevropské akci Evropský týden mobility a Evropský den bez aut. Vyvrcholení akce bude pátek 22. září 2023, kdy bude již od osmé hodiny ranní na náměstí Republiky připraven bohatý, tematicky zaměřený program. Velkým lákadlem pro všechny věkové kategorie bude překážková dráha Explosive, která je nejdelší dráhou v ČR, s délkou 56 m.

Obě osvětové a propagační celoevropské akce se budou letos v Evropě konat již po dvacáté druhé. Evropský týden mobility je osvětová kampaň pro občany měst, která upozorňuje na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou. Slogan „Kombinuj a jeď“ zůstává stejný jako v předchozím ročníku. Tématem letošní kampaně je pak „Neplýtvej energií“, což je zejména v souvislosti s probíhající energetickou krizí velmi aktuální téma.

V rámci Evropského týdne mobility se také města zavazují, že provedou pozitivní změny, které dlouhodobě poslouží rozvoji města. Například zklidnění center a městských čtvrtí (obytné zóny, pěší zóny), omezení nákladní dopravy v centru, stavby pro bezpečnost občanů a hlavně dětí, výstavby cyklostezek, bikesharing a další. Součástí Evropského dne bez aut bude i letos dne 22. 9. 2023 MHD v Havířově zdarma. Cestujícím tak bude umožněno podpořit ekologický způsob cestování, nechat své automobily doma a přispět tím alespoň v tento den k čisté mobilitě.

Datum

Pá | 22. září 2023

Čas

8:00 - 13:00

Místo konání

náměstí Republiky, Havířov

Kontakt

Magistrát města Havířova
Telefon
596 803 111
Email
posta@havirov-city.cz
Webová stránka
https://www.havirov-city.cz/