Městské informační centrum Havířov

městské

Domů Events Dny evropského kulturního dědictví

Dny evropského kulturního dědictví

SOBOTA 10.9. 2022

Zámek Fryštáthistorické skeče Divadla bez střechy. Prohlídky začínají v každou celou hodinu od 10:00 do 16:00 h (poslední vstup). Téma: scénky ze života místní šlechty. Vstupné dle návštěvního řádu, základní 100 Kč.

Zámek Fryštát a kostel Povýšení sv. Křížespolečné prohlídky zámku a kostela s hodinovými vstupy v čase od 13:30-15:30 h (poslední vstup). Průběh prohlídky: přibližně 25 minut v zámeckých komnatách s průvodcem ze zámku a poté se přejde spojovací chodbičkou do oratoře kostela, kde prohlídka pokračuje s průvodcem farnosti další cca půlhodinu. Vstupné dle návštěvního řádu, základní 100 Kč.

Zámek Fryštát a okolí – přednáška s procházkou „Fryštát ve středověku“ – začátek ve 14:00 h, trvá 60 minut. Vstupné 20 Kč/osoba. Provází Mgr. Zajíček.

Kostel sv. Marka – prohlídky s průvodcem probíhají od 11:00-17:00 hodin, vstupy průběžně, možno i indiviuálně. Za finančního přispění města jsou prohlídky zdarma. Kostel se nachází poblíž Masarykova náměstí, naproti budovy magistrátu.

Radnice – prohlídky historického sídla vedení statutárního města Karviné s průvodcem začínají každou celou hodinu od 10:00-16:00 hodin (poslední vstup) a jsou zdarma. Radnice se nachází přímo na Masarykově náměstí, vstup z Fryštátské ulice.

Kočárové jízdy – zámeckým parkem. Oblíbené romantické jízdy kočárem s koňským dvojspřežením budou probíhat mezi 14:00 a 17:00 h, každou čtvrthodinu, se stanovištěm před zámkem. Jízdné 50Kč/kočár/jízda. Jsou vázány na prohlídku zámku!

Parkovat poblíž náměstí je možno na parkovištích pod Priorem, u budov magistrátu, u letního kina.

Šikmý kostel sv. Petra z Alkantary – prohlídky s průvodcem probíhají od 10:00-18:00 hodin, vstupy průběžně, možno i indiviuálně. Za finančního přispění města jsou prohlídky zdarma. Kostel se nachází na příjezdu do Karviné směrem od Ostravy, poblíž hlavní cesty, z které je zřetelně viditelný. Parkování je možné u kostela.

Datum

So | 10. září 2022
Expired!

Místo konání

Zámek Fryštát, Masarykovo nám., Karviná
Kategorie

Kontakt

Zámek Fryštát
Telefon
596 387 340
Email
zamek-frystat@karvina.cz
Webová stránka
https://www.zamek-frystat.cz/