Městské informační centrum Havířov

městské

Domů Events Dny evropského kulturního dědictví

Dny evropského kulturního dědictví

NEDĚLE 11.9. 2022

Retroautobus – odjezd od zámku Fryštát v 9:30 h, cena:100 Kč. V případě velkého zájmu bude po vyprodání 1. jízdy možnost objednat druhou. Ta by se konala až po příjezdu první skupiny v cca 13:00 hod.

Připojte se k vyjížďce historickým autobusem do krajiny šikmého kostela a poznejte příběh vzestupu a zániku staré Karvinné. Během cesty navštívíme doly Gabriela a Barbora, místa starých hornických kolonií Nový York a Mexiko s blízkým zaniklým hřbitovem a zastavíme se také v centru staré Karvinné v místech, kde stála honosná radnice s kostelem sv. Jindřicha. Poznejte život obyvatel uhelného kraje v dobách největšího rozmachu dolování!

Radnice – prohlídky historického sídla vedení statutárního města Karviné s průvodcem začínají každou celou hodinu od 10:00-16:00 hodin (poslední vstup) a jsou zdarma. Radnice se nachází přímo na Masarykově náměstí, vstup z Fryštátské ulice.

Parkovat poblíž náměstí je možno na parkovištích pod Priorem, u budov magistrátu, u letního kina.

Šikmý kostel sv. Petra z Alkantary – prohlídky s průvodcem probíhají od 11:30-18:00 hodin, vstupy průběžně, možno i indiviuálně. Za finančního přispění města jsou prohlídky zdarma. Kostel se nachází na příjezdu do Karviné směrem od Ostravy, poblíž hlavní cesty, z které je zřetelně viditelný. Parkování je možné u kostela.

Datum

Ne | 11. září 2022
Expired!

Místo konání

Zámek Fryštát, Masarykovo nám., Karviná
Kategorie

Kontakt

Zámek Fryštát
Telefon
596 387 340
Email
zamek-frystat@karvina.cz
Webová stránka
https://www.zamek-frystat.cz/