Městské informační centrum Havířov

městské

Domů Events PRÁZDNINOVÝ KOSTIČKOFEST

PRÁZDNINOVÝ KOSTIČKOFEST

PRÁZDNINOVÝ KOSTIČKOFEST Havířov 2022
Návštěvníci se mohou těšit na multižánrový festival českých stavebnic od projektu putovních výstav Svět kostiček®, který nabídne světově unikátní expozici modelů budov české architektury ze stavebnice CHEVA, ateliérových modelů ze stavebnic SEVA, BLOK a VARIANT a výběr továrních setů stavebnic SEVA, CHEVA a GECCO.
Ze stavebnice CHEVA představí autor výstavy a patriot projektu Svět kostiček® Ing. arch. Petr Šimr nejen výběr ze sortimentu továrních setů, ale také vlastní tvorbu, do které se řadí modely domů napříč českou lidovou architekturou od dob roubenek a zámků přes sakrální architekturu až po nejnovější ultra moderní pasivní domy a městskou vybavenost. Tyto ateliérové stavby založily počátek nové éry skládání se stavebnicí Cheva.
Stavebnice SEVA se představí výběrem poskládaných modelů z továrních setů, ale také modely budov v měřítku panáčka Seváčka a další vybranou tematikou vlastní tvorby.
Stavebnice VARIANT od společnosti Kaden Nový Hrádek je na trhu již přes 50 let. Plastová polytechnická stavebnice, podobná kovovému Merkuru, nachází stále nové příznivce. Proto bude zařazena opět menší prezentace modelů vlastní tvorby – vozidla a stroje, zvířata, vojenská technika, městský mobiliář aj.
Kreativní stavebnice GECCO je určena příznivcům skládání hradů a zámků. V malé expozici se představí vybrané stavby.
Stavebnice BLOK od výrobce SEVA SPOJUJE doplní koncept českého kostičkofestu opět několika modely vlastní tvorby a prezentací několika modelů továrních setů.

Datum

Po | 4. července 2022 - Po | 5. září 2022
Expired!

Cena

90.00 Kč

Místo konání

KD Leoše Janáčka, Dlouhá tř. 1593/46, Havířov-Město
Kategorie

Kontakt

KD Leoše Janáčka
Telefon
596 411 277
Email
sekretariatmks@mkshavirov.cz
Webová stránka
http://mkshavirov.cz